Значимые достижения

 

 

 

 

 

Дасягненні за 2019/2020 навучальныгод

Педагогі ўстановы адукацыі штогод прымаюць удзел у разнастайных раённых творчых конкурсах, семінарах. За 2019/2020 навучальны год прынялі ўдзел у шматлікіх конкурсах. Настаўнік Украінец Н.М. узнагароджана Дыпломам ІІ ступені за удзел у конкурсе на лепшы сацыяльны праект і Дыпломам ІІІ ступені ў раёным конкурсе творчых праектаў “Вялікае будучае малой Радзімы”.  Серко Г.Д. і Кавалька Т.І. узнагароджаны Дыпломам І ступен у конкурсе “Эколаг і Я”.

Па выніках ІІ этапу прадметных алімпіяд сярод вучняў VІ-ІХ класаў дыпломамі ўзнагароджаны вучань 9 класа Шэлест Дзмітрый ( тэхнічная праца, настаўнік Ракала У.Ф) і вучаніца 9 класа Пешка Аліна (абслугоўвая праца, настаўнік Філюк Н.І.)

У 2019/2020 навучальным годзе ў раёным конкурсе даследчых работ “Адкрываючы свет – адкрываю сябе” прымала ўдзел вучаніца ІХ класа Кісель Таццяна (кіраўнік Гмір М.Д.), работа якой была адзначана Дыпломам І ступені на раённым узроўні і Дыпломам ІІІ ступені на абласным этапе.

Вучні ўстановы адукацыі прымалі ўдзел у конкурсах, якія праводзіў аддзел па адукацыі і былі ўзнагароджаны дыпломамі.  Дыпломам ІІІ ступені ў конкурсе “Энэргамарафон” ўзнагароджаны класны калектыў 9 класа (кіраўнік Гмір М.Я.), Літвінчык Багдан, вучань 3 класа ўзнагароджаны па выніках раённага конкурсу “Радужный калейдоскоп” Дыпломам ІІ ступені (кіраўнік Літвінчык Н.В.). Дыпломам ІІ ступені ўзнагароджана вучаніца 6 класа Сраха Ганна ў конкурсе “Выратавальнікі вачамі дзяцей”. У раёным конкурсе творчых работ прысвечанага году малой Радзімы “Свет майсэрства, фантазіі, творчасці”, Шэлест Дзмітрый вучань 9 класса узнагароджаны Дыпломам І ступені (кіраўнік Ракала У.Ф.). Дыпломам ІІІ ступені ў конкурсе інфармацыйна асветніцкіх матэрыялаў “Закон пра мяне” ўзнагароджаны вучань 5 класа Літвінчык Мікіта (кіраўнік Літвінчык Н.В.). Вучаніца 9 класа Барнацкая Алеся і вучаніца 11 класа Пешка Дар’я ўзнагароджаны Дыпломам ІІІ ступені у раённым конкурсе “Хімія вакол нас” (кіраўнік Філюк Н.І.). Навучэнцы 6 класа ўзнагароджаны Дыпломам ІІІ ступені ў конкурсе творчых работ “Вянок славы” (кіраўнік Гмір М.Я.). Навучэнцы 1 класа узнагароджаны Дыпломам ІІ ступені у конкурсе “Сшытак дружбы” (кіраўнік Пешка Н.С.)

 

 

Па выніках раённага конкурса "Школа года - 2008" Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Гараднянскі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад - сярэдняя школа" заняла ІІІ месца.

Па выніках раённага конкурса "Школа года - 2009" Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Гараднянскі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад - сярэдняя школа" заняла ІІ месца.

Па выніках раённага конкурса "Школа года - 2010" Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Гараднянскі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад - сярэдняя школа" заняла І месца і была занесена на раённую Дошку гонару.

 Па выніках раённага конкурса "Школа года - 2016" Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Гараднянскі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад - сярэдняя школа" заняла І месца сярод сельскiх школ.